PolitykaRzeszów

Na żywo. Porozumienie: Andrzej Duda to najlepszy wybór dla Polski!

Dzisiejszego dnia na rzeszowskim rynku w samo południe miała miejsce konferencja prasowa polityków „Porozumienia” Jarosława Gowina. Ogłosili oni na niej poparcie regionalnych struktur partii dla Andrzeja Dudy w wyborach na prezydenta RP. Zrobili to równo z wybiciem dzwonów oraz grą hejnału. 

 

Konferencje rozpoczął Stanisław Kruczek, Marszałek Województwa Podkarpackiego, który poinformował, że zarząd partii „Porozumienie” Jarosława Gowina w okręgu 23 (rzeszowsko-tarnobrzeskiego) podjął w trybie obiegowym uchwałę, w której członkowie  ugrupowania popierają kandydaturę Andrzeja Dudy. 

Wiemy, że wybory 10 maja się nie odbyły. Stało się to również za sprawą ,,Porozumienia” Jarosława Gowina. Te wybory w tej chwili są procedowane, zostanie ogłoszony nowy termin, a tutaj nasze środowisko tak, jak dotychczas potwierdza i wspiera kandydaturę Prezydenta Andrzeja Dudy na następną kadencję.

– podkreślił Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego.

 

W dalszej części konferencji samorządowiec odniósł się do zasług Prezydenta RP, jakie według niego ma obecna głowa państwa dla całego kraju, także dla Podkarpacia i Rzeszowa. 

Podkarpacie w ostatniej kadencji bardzo dynamicznie się rozwija. To potężne inwestycje, które są prowadzone. Dla nas bardzo ważne są też takie sprawy, jak obniżenie wieku emerytalnego, szczególnie dla kobiet o siedem lat. Wazne jest też wszystko co wiąże się w tej chwili z gospodarką bo wiemy, że w czasie pocovidowym tarcza antykryzysowa, która w tej chwili jest przez rząd, szczególnie tutaj przez naszą wicepremier panią Minister Jadwigę Emilewicz procedowana, ona oczywiście  wspiera polskie przedsiębiorstwa.

 

Na konferencji prasowej obecny był także rzecznik prasowy „Porozumienia” Jan Strzeżek, który również odniósł się sytuacji związanej z wyborami oraz sytuacji związanej z domniemanym brakiem poparcia członków partii dla działań prezesa Gowina. 

Najważniejsze jest to, że cały czas jako Zjednoczona Prawica funkcjonujemy, jako Porozumienie w sposób jednoznaczny popieramy Andrzeja Dudę w walce o reelekcję o urząd Prezydenta Rzeczypospolitej, ale też bardzo istotne jest to, i tutaj z tego miejsca warto uspokoić, szczególnie tych nerwowych publicystów i dziennikarzy, że cały czas ,,Porozumienie” Jarosława Gowina jednoznacznie w wyborach wyraża poparcie dla prezesa naszej formacji  w kolejnych działaniach. Stąd też ta dzisiejsza uchwała i za to bardzo dziękuję Panu Marszałkowi Kruczkowi. Dziękuję. 

 

Poinformowano także, że kampania w dalszym ciągu będzie się odbywać za pomocą mediów społecznościowych. – Udział mediów będzie w tej kampanii bardzo ważny – podkreślił wicemarszałek Kruczek.  

Zobacz naszą relacje na żywo:

Polub i udostępnij