Rzeszów

Potracił gruzińskiego rowerzystę i kobietę

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło na ul. Podkarpackiej w Rzeszowie. Kierujący Peugeotem na przejeździe dla rowerów, potracił dwójkę rowerzystów. Okazało się, że kierowca omijał samochody, które zatrzymały się, aby przepuścić kierujących jednośladami.

Do wypadku doszło we wtorek około godz. 14, na skrzyżowaniu ulicy Podkarpackiej z Wetlińska. Jak wstępnie ustalili interweniujący na miejscu policjanci, kierujący peugeotem, 56-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego, jadąc w kierunku centrum miasta, potrącił dwoje rowerzystów przejeżdżających przez jezdnię, przez przejazd dla rowerów.

Okazało się, że kierowca omijał samochody, które zatrzymały się, aby rowerzyści mogli przejechać na drugą stronę ulicy. W wyniku potrącenia, ranni zostali 29-letni mężczyzna narodowości gruzińskiej oraz 26-letnia Polka. Oboje, to mieszkańcy Rzeszowa. Poszkodowani rowerzyści zostali przewiezieni do szpitala. Wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Za rażące naruszenie przepisów w ruchu drogowym, policjanci zatrzymali prawo jazdy 56-latka, który kierował peugeotem.

Polub i udostępnij