Rzeszów

Ratusz: Gapowicz pobił kontrolerów biletów!

Dwaj kontrolerzy Zarządu Transportu Miejskiego w Rzeszowie trafili w środę na pogotowie ratunkowe. ZTM twierdzi, że pobił ich wielokrotny gapowicz.

W dniu dzisiejszym, tj. 13 maja br. ok. godz. 9:30 podczas kontroli biletów w autobusie linii nr 11, na przystanku Piłsudskiego ZDZ 02 doszło do ataku fizycznego na kontrolerów Zarządu Transportu Miejskiego w Rzeszowie – czytamy w oświadczeniu otrzymanym z Ratusza.

Podczas wykonywania przez kontrolerów swoich obowiązków służbowych mieli oni zostać zaatakowani przez jednego z podróżnych. Kontrolerom udało się zatrzymać napastnika do czasu przyjazdu Policji. – Po wylegitymowaniu go okazało się, że jest to nasz wielokrotny gapowicz – mówi Agnieszka Siwoak-Krzywinos z biura rzecznika Urzędu Miasta Rzeszowa. –Podróżny posiadał bilet, ale nie chciał go okazać, natomiast zaczął używać wulgarnych słów wobec naszego pracownika po czym uderzył go w żebra, następnie uderzył drugiego kontrolera w twarz – precyzuje A. Krzywonos.

Kontrolerzy z urazami twarzy i żeber mieli się zgłosić na pogotowie ratunkowe, gdzie udzielona została im niezbędna pomoc. – W wyniku zaistniałej sytuacji doszło również do uszkodzenia najnowszego rodzaju terminala kontrolerskiego, wartego kilka tysięcy złotych – dodaje rzecznik UM Rzeszów.

Sprawca pobicia kontrolerów miał zostać  przekazany w ręce Policji. – Wystawione wezwanie do zapłaty opiewa na kwotę 648,00 zł i jest wymagalne do zapłaty.

Polub i udostępnij