Rzeszów

Rzeszów. Od 4 maja wracają opłaty w strefie płatnego parkowania. Będzie drożej!

Od 4 maja br. w Rzeszowie wrócą opłaty w strefach parkowania. Będzie drożej.

Ze względu na epidemię koronawirsua Prezydent wydał zarządzenie o zawieszeniu stref płatnego parkowania. Na ostatniej sesji, Rada Miasta Rzeszowa formalnie „przyklepała” tę decyzję, podejmując stosowną uchwałę i podjęła koleją – o przywróceniu opłat. Powodem były skargi mieszkańców na brak miejsc do parkowania oraz straty finansowe, które miasto oszacowało na 600 tys. zł!

Mam wątpliwości formalno-prawne. Dziś mamy 28 kwietnia. Uchwała w życie wchodzi po 14 dniach. Czy nie ma tu sprzeczności z przywróceniem płatności od 4 maja? – pytał podczas wtorkowej sesji Rady Miasta Rzeszowa jej przewodniczący Andrzej Dec z PO.

Nie, nie ma, ponieważ już obowiązuje zarządzenie prezydenta, a uchwała jest jego potwierdzeniem – odpowiadał Andrzej Gutkowski, wiceprezydent Rzeszowa.

Waldemar Kotula z PiS  zasugerował, by w związku z przywróceniem płatnych stref dezynfekować parkomaty. Wiceprezydent Andrzej Gutkowski zapewniał, że urządzenia będą dezynfekowane. Za ponownym przywróceniem opłat w strefach parkowania zagłosowali wszyscy radni.

Zgodnie z lutową uchwałą Rady Miasta Rzeszowa od 4 maja wejdą w życie wyższe opłaty. Za pierwszą godzinę parkowania w podstrefie I i III opłata z 2 zł wzrośnie do 2,50 zł, za drugą godzinę – z 2,40 zł do 3 zł, za trzecią – z 2,80 zł do 3,50 zł, za czwartą i kolejną godzinę – z 2 zł do 2,50 zł.

W podstrefie II i IV opłata za każdą godzinę parkowania wzrośnie z 1,50 zł do 2 zł. Co ważne, strefa „zielona” obejmująca osiedle 1000-lecia oraz strefa „czerwona” (osiedle Grota-Rowieckiego) zacznie obowiązywać od 1 października.

Polub i udostępnij