Rzeszów

Rzeszów. Od soboty ruszają baseny i kąpielisko na żwirowni

Od soboty, 6 czerwca br. ROSIR uruchamia trzy baseny. Będą to „Delfin” przy ul. Rejtana 30, „Karpik” przy ul. Solarza 12, baseny otwarte przy ul. ks. Jałowego 23A oraz kąpielisko na tzw. Żwirowni, które mieści się przy ul. Kwiatkowskiego. Korzystający z obiektów będą musieli stosować się do wytycznych sanepidu.
 

Fot. Krzysztof Dzierżęga krzysiek0587@gmail.com

Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Rozwoju i Głównego Inspektoratu Sanitarnego: „liczba osób jednoczasowo korzystających z obiektu nie może przekraczać 50% maksymalnego obciążenia, jednocześnie nie może być to więcej niż 150 osób”. Informacja o maksymalnej liczbie użytkowników powinna być wywieszona przed wejściem na obiekt.
 
Osobom zmierzającym do obiektów ROSiR i oczekującym przy kasie zaleca się zakrywanie ust. Bezpośrednio przed kasą może znajdować się tylko jedna osoba.  Przed wejściem na basen lub kąpielisko należy zdezynfekować ręce. Na terenie obiektu, a także podczas przebywania w wodzie należy zachować 2-metrowy dystans od innych.

 

 

Rzeczy osobiste będziemy musieli trzymać przy sobie, ponieważ do odwołania nieczynna będzie strefa szafek depozytowych na basenach. Urzędnicy tłumaczą zamknięcie szafek brakiem możliwości zapewnienia 2-metrowego dystansu dla użytkowników.

Kąpielisko na Żwirowni zostało objęte nadzorem Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Zgodnie z decyzją WSSE będzie czynne do 6 września br. Niestety nie będzie możliwości wypożyczenia sprzętu pływającego.

Polub i udostępnij