Rzeszów

Rzeszów. Restauratorzy rozkładają ogródki letnie

Rzeszowscy restauratorzy 18 maja br. rozpoczęli rozstawianie letnich ogródków. Według wytycznych Urzędu Miasta Rzeszowa, wszystkie parasolki mają być w kolorze ecru, a meble z tworzyw naturalnych. Ogródki ozdabiać mają donice z kwiatami i wykładziną imitująca trawę.  Zasadniczą różnicą jest zmniejszona liczba stolików. Nie będzie też lodówek z napojami. Ogródki ruszają nieco ponad miesiąc później, niż w zeszłym roku.

Miasto wydało zgodę na 31 ogródków na płycie Rynku. Podobnie jak w ubiegłym roku najwięcej, bo aż sześć ma należeć do hotelu Bristol. Trzy ogródki będzie miał Lord Jack. Po dwa ogródki będą mieć: Ceska Gospoda, Nora Aktora, BUE BUE, Prohibicja, Hotel Ambasador, Soda, Pewex. Po jednym ogródku rozłożą Piętro Cafe, Corner Pub, Jesz co chcesz, Radość, Palce Lizać, Winiarnia Italia oraz Kuk Nuk.

W zeszłym roku letnie ogródki na płycie rzeszowskiego Rynku ruszyły w połowie kwietnia. Oficjalnie sezon trwał do 15 października. W tym roku jest szansa, że potrwa do listopada. Cena za metr kwadratowy była taka sama, jak w tym roku, czyli 1,20 zł. Pojedynczy ogródek ma powierzchnię 54 mkw. W tym roku jednak będzie mniej stolików – z uwagi na konieczność zachowania dwumetrowych odstępów. W ogródkach nie zobaczymy też lodówek z napojami.

Letnie ogródki rozkładają też restauracje i kawiarnie ulokowane poza płytą Rynku. Znajdziemy je m.in. na 3-go Maja, Grunwaldzkiej, Słowackiego i Joselowicza. Ogródki wystawiają m.in. Sicilia Ristorante, Texas, La Sueva.

Polub i udostępnij