Ciekawostki

W sklepach limity osób, ale do kościoła wejdzie ich maksymalnie 50!

Nie 5 a maksymalnie 50 osób będzie mogło przebywać w Kościele – zakłada najnowsze rządowe rozporządzenie. Nowe przepisy zaczną obowiązywać od 12 kwietnia, a więc od niedzieli wielkanocnej.

Kościół w święta nie będzie świecił pustkami. Umożliwia to najnowsze rozporządzenie, które 1 kwietnia pojawiło się na stronach Rządowego Centrum Legislacji. Opublikowano w nim nową listę zakazów, która wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.

Nowe przepisy – jak informuje Bankier.pl – mówią o tym, że w okresie od 12 kwietnia 2020 r., a więc od niedzieli wielkanocnej, do odwołania zakazuje się organizowania zgromadzeń z wyłączeniem przypadków dotyczących kultu religijnego, gdy liczba uczestników zgromadzenia wynosi nie więcej niż 50 osób, wliczając w to organizatora i osoby działające w jego imieniu.

Ograniczenia (…) polegają na obowiązku zapewnienia, aby w trakcie sprawowania kultu religijnego, w tym czynności lub obrzędów religijnych, na danym terenie lub w danym obiekcie znajdowało się łącznie, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń, nie więcej niż 50 osób, wliczając w to uczestników i osoby sprawujące kult religijny lub osoby dokonujące pochowania lub osoby zatrudnione przez zakład lub dom pogrzebowy w przypadku pogrzebu – w okresie od dnia 12 kwietnia 2020 r. do odwołania – głosi treść przepisów.

(biznes.info)

Polub i udostępnij