RzeszówZdrowie

Wysoka grzywna dla 72-latka! Złamał zasady kwarantanny!

Grzywną 6 tysięcy złotych został ukarany 72-letni mieszkaniec Tarnobrzega, który złamał zasady przymusowej kwarantanny, opuścił mieszkanie i poszedł na zakupy. To nie jedyny przykład, w którym osoba zignorowała przepis. Za niestosowanie się do obowiązku kwarantanny będzie odpowiadał również 38-latek, który dwukrotnie opuszczał miejsce wskazane do przebywania.

Wobec 72-letniego mężczyzny, policjanci interweniowali na początku kwietnia. Senior, objęty kwarantanną domową, wyszedł z mieszkania i udał się na zakupy. Mężczyzna za załamanie przepisu został ukarany grzywną w wysokości 6 tys. zł.

Obowiązujący przepis zignorował również 38-letni mieszkaniec Tarnobrzega. Mężczyzna nie zastosował się do zasad obowiązkowej kwarantanny i dwukrotnie opuścił miejsce wskazane do przebywania – wyjeżdżał poza Tarnobrzeg i wychodził do sklepu. Na miejscu interweniowali policjanci. Informacja o nieprzestrzeganiu zasad kwarantanny przez 38-latka została przesłana do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tarnobrzegu i sądu.

Policjanci kolejny już raz przypominają, że osoby objęte kwarantanną mają obowiązek przebywać we wskazanym przez siebie miejscu i stosować się do zaleceń służb sanitarnych. Każdy z nas, mając na względzie bezpieczeństwo swoje, swoich bliskich oraz wszystkich obywateli naszego kraju, powinien odpowiedzialnie przestrzegać obowiązujących obostrzeń.

Źródło: policja.pl

Polub i udostępnij