Ciekawostki

Czy w Święta możesz zrobić grilla? Czy możesz wyjść na spacer?

Czy w Święta możesz zrobić grilla? Czy możesz wyjść na spacer? Takie pytania pojawiają się dziś na pewno. Zwłaszcza, że za oknem piękna, słoneczna pogoda.  W Polsce trwa stan epidemii. Nałożono wiele nakazów i zakazów. Pisaliśmy o nich wcześniej.

Ale co zrobić kiedy mamy ochotę wybrać się na rodzinny spacer?

Możemy się poruszać zachowując dwumetrową odległość od siebie i tylko w sprawach niezbędnych dla naszego życia. Zamknięte parki, bulwary czy skwery nie napełniają optymizmem. Oczywiście o wiele lepiej mają mieszkańcy domków jednorodzinnych, już nie wspominając o tych, którzy mieszkają na terenach wiejskich. Tutaj, w ramach przy domowego ogrodu, możesz praktycznie bez ograniczeń spędzać czas z najbliższymi.
W piątkowe południe naszym gościem podczas transmisji na żywo była nadkom. Marta Tabasz – Rygiel Rzecznik Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie. Zapytaliśmy Ją m.in. o to, czy można zapalić grilla. Odpowiedź w poniższym filmie:

A co zrobić żeby się trochę poruszać?

Tutaj znowu lepiej mają mieszkańcy domostwa jednorodzinnego. Wystarczy kawałek prywatnej działki i można wyjść na spacer. Oczywiście stosujemy wszystkie zalecenia wynikające z trwającej epidemii. Unikajmy kontaktów z innymi. Poruszajmy się tak, żeby nie stwarzać sytuacji ryzykownych, zagrożonych karami porządkowymi. Mieszkańcy bloków skazani są jednak na izolację.

Niemniej zachęcamy wszystkich to odpoczynku w domowym zaciszu. Wykorzystajmy ten czas na rodzinne rozmowy, wspólne oglądanie filmów czy po prostu drzemkę. Nie spotykajmy się z członkami rodziny, z którymi nie mieszkamy. To od nas zależy czy wspólnie pokonamy jak najszybciej ten ciężki czas.

Polub i udostępnij