Polska

 Dramat w domu pomocy społecznej! 60 osób zarażonych!

Dramat w domu pomocy społecznej w Niedabylu w woj. mazowieckim. Zakażonych koronawirusem jest 52 pensjonariuszy i ośmiu pracowników.

Koronawirus został stwierdzony u jednej z pielęgniarek pracujących w Domu Pomocy Społecznej w Niedabylu. Pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa otrzymała ona w ostatni poniedziałek, 23 marca br. Chora kobieta jest w szpitalu w Radomiu. Od wtorku z placówki w Niedabylu nikt nie może wyjść, ani do niej wejść. Domową kwarantannę mają członkowie personelu, którzy we wtorek nie byli w pracy.

Od razu we wtorek białobrzeski Sanepid zdecydował o objęciu kwarantanną pensjonariuszy i personel Domu Pomocy Społecznej w Niedabylu – mówi Sylwester Korgul, starosta białobrzeski. – Osoby, które miały tego dnia dyżur zostały w placówce. Z domu pomocy nikt nie może wyjść, ani tam wejść. Jest tam teraz 67 pensjonariuszy i 14 osób z personelu. Kwarantanną domową objęto także tych członków personelu, którzy we wtorek nie mieli dyżuru – podaje portal echodnia.eu.

Wczoraj przyszły wyniki testów osób objętych kwarantanną. Okazało się, że zakażonych koronawirusem jest 52 pensjonariuszy i ośmiu pracowników!

 

Polub i udostępnij