PodkarpacieRegion Zachodni

Koronawirus Podkarpacie. W Ropczycach księża na kwarantannie!

Trzech księży z parafii św. Barbary w Ropczycach przybywa na kwarantannie. Mogli mieć kontakt z osobą zarażoną koronawirusem. W piątek wieczorem poinformował ich o tym sanepid.

 

Parafia poinformowała o tym w mediach społecznościowych.  W komunikacie czytamy:

Informujemy, że w piątek 05.06.2020 r. późnym popołudniem pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Ropczycach poinformowali nas o możliwości kontaktu
z osobą zarażoną koronawirusem COVID-19. Z tego względu do wyjaśnienia sytuacji i wyniku stosownych badań nasz kontakt z parafianami ograniczony jest do minimum.

Ze względu na zaistniałe okoliczności od poniedziałku (08.06.2020 r.) Msze Święte w dni powszednie sprawowane będą tylko wieczorem. Kościół pozostaje otwarty od godz. 6:30.

Kapłanom Parafii Przemienienia Pańskiego serdecznie dziękujemy za objęcie duszpasterską posługą naszej parafii w tych dniach. BÓG ZAPŁAĆ!!!

Dalsze informacje będą podane na ogłoszeniach parafialnych w Boże Ciało, lub wcześniej na stronie internetowej parafii.

Nieoficjalnie wiadomo, że trzej kapłani, w tym proboszcz, mieli mieć kontakt z osobą chorą na COVID-19 podczas diecezjalnego spotkania księży. Jeśli te informacje się potwierdzą, to chorych może być znacznie więcej. Dlatego tym bardziej podczas kontaktów wiernych z kapłanami, zwłaszcza podczas mszy, należy zachowywać środki ochrony osobistej.

 

Polub i udostępnij