OpiniePodkarpacie

Nie chcą odwołać pielgrzymki do Włoch

We Włoszech co raz gorzej, ale pielgrzymki nie chcą odwołać. Mają w niej wziąć udział m.in. mieszkańcy Rzeszowa.

– „Włoskie władze wprowadziły dekret, na mocy którego cała Lombardia (w tym Mediolan) oraz prowincje Modena, Parma, Piacenza, Reggio Emilia, Rimini, Pesaro i Urbino, Wenecja, Padwa, Treviso, Asti i Alessandria stają się czerwonymi strefami.
Nie można do nich wjechać ani z nich wyjechać. Zamykane są siłownie, baseny, muzea, centra kultury, ośrodki narciarskie. Co najmniej do 3 kwietnia.” – informuje portal poinformowani.pl

Tymczasem organizator pielgrzymki do Włoch Biuro Pielgrzymkowo- Turystyczne Credo z Krosna, w której udział mają wziąć m.in. mieszkańcy Rzeszowa i okolic, „monitoruje sytuację i na dzień dzisiejszy nie widzi powodów by odwoływać pielgrzymkę„.

Biura podróży, linie lotnicze zawieszają kontakt z terytorium Włoch. Indywidualne wycieczki powinny być w tym momencie zawieszone, nawet, kiedy do terminu ich wyjazdu, jest jeszcze kilka miesięcy. W Chinach, kiedy to mówiono o wygaśnięciu epidemii, okazuje się, że wirus był tylko i wyłącznie uśpiony.

Sytuacja, jest o tyle niebezpieczna, bowiem epidemia we Włoszech rozpoczęła się właśnie od jednego podróżnego, który w szybkim tempie, pomimo późniejszej izolacji, rozpowszechnił wirusa COViD19.

Polub i udostępnij