Polska

Nowe mandaty związane z pandemią koronawirusa

MSWiA przymierza się do wprowadzenia nowych mandatów policyjnego taryfikatora. Niektóre z nich będą związane z pandemią koronawirusa – taką informację podał portal RMF24.pl. 

W ostatnim czasie szefostwo Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji złożyło wniosek o wprowadzenie kilku nowych kar. Chodzi min. o niezachowywanie środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia. Za to wykroczenie będzie można mandat w wysokości od 50 do 250 zł. Zaś w przypadku gdy zwierze będzie stwarzało zagrożenie będzie można otrzymać mandat wysokości do 500 zł.

Resort zamierza także wprowadzenie kar związanych ze zwalczaniem chorób zakaźnych. Za „naruszenie obowiązku utrzymania czystości i porządku w obrębie nieruchomości lub niestosowanie się do wskazań i nakazów wydanych przez właściwe organy” będzie można dostać 100 złotych kary.

Nowymi mandatami zostaną objęci także przewoźnicy. W przypadku naruszenia obowiązków zachowania reżimu sanitarnego w środkach transportu przewoźnik zostanie ukarany karą w wysokości 100 zł. Projekt został już skierowany do konsultacji miedzy resortowych.

 

Polub i udostępnij