Polityka

Poseł W. Buż: Kaczyński i Gowin zagrali Polakom na nosie!

Media ogólnopolskie rozpisują się o wspólnym oświadczeniu Jarosława Kaczyńskiego i Jarosława Gowina, w którym obaj politycy zgodnie nakreślili dalszy scenariusz na wybory prezydenckie.

W stanowisku polityków Zjednoczonej Prawicy czytamy m.in:

Po 10 maja 2020 roku oraz przewidywanym stwierdzeniu przez Sąd Najwyższy nieważności wyborów, wobec ich nieodbycia, Marszałek Sejmu ogłosi nowe wybory prezydenckie w pierwszym możliwym terminie. 

Wspólne stanowisko Jarosława Kaczyńskiego i Jarosława Gowina zakłada, że wybory zostaną przeprowadzone przez Państwową Komisję Wyborczą. – W trosce o bezpieczeństwo Polaków, ze względu na sytuację epidemiczną, odbędą się w trybie korespondencyjnym.

Porozumienie Jarosława Gowina zobowiązuje się do poparcia ustawy o szczególnych zasadach przeprowadzania wyborów powszechnych na Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej zarządzonych w 2020 r., a jednocześnie przedstawi, w uzgodnieniu z Prawem i Sprawiedliwością, propozycje jej nowelizacji – czytamy w dokumencie.

Głos w tej sprawie zabierają również politycy opozycji. Podkarpacki poseł Nowej Lewicy, Wiesław Buż, przesłał nam zdjęcie tego oświadczenia z następującym komentarzem:

Lewica miała racje, że nie siadała do stołu z Gowinem. Okazało się, że nie walczył o konstytucję i demokracje, a o siebie. Kaczyński i Gowin zagrali na nosie Polakom!  Zamiast wprowadzić stan klęski żywiołowej i zgodnie z Konstytucją przesunąć wybory sięgają po polityczne sztuczki. Lewica nie zgodzi się na łamanie standardów demokratycznego państwa i ośmieszenie wyborów!

– zauważył poseł Wiesław Buż

Ogłoszenie wspólnego oświadczenia dwóch liderów koalicji rządzącej kończy polityczno-medialne spekulacje na temat tego, czy Porozumienie Jarosława Gowina wyjdzie z koalicji rządzącej, utworzy rząd techniczny z ugrupowaniami opozycyjnymi, czy będą nowe wybory parlamentarne itd. Wydaje się, że w Zjednoczonej Prawicy zapanowało „Porozumienie”, które będzie trwać do końca kadencji sejmu.

 

Fotografia w tytule Aleksander Baranowski.

Polub i udostępnij