Polityka

Zwolennicy Trzaskowskiego już przygotowują się do zbierania podpisów!

Marszałek Sejmu nie ogłosiła jeszcze nowego terminu wyborów prezydenckich, tymczasem Koalicja Obywatelska zdążyła już wycofać kandydaturę Małgorzaty Kidawy-Błońskiej na Prezydenta RP i w jej miejsce ogłosić nowego kandydata – obecnego prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego. Nowa kampania rusza dynamicznie. 

Dziś, w samo południe, Rafał Trzaskowski na żywo odpowiadał na pytania dziennikarzy. Kilka godzin później na portalach społecznościowych pojawiały się wzory list poparcia dla nowego kandydata KO na prezydenta z wezwaniem do gotowości:

Pobierz listę podpisów poparcia Rafała Trzaskowskiego (pdf).
Po ogłoszeniu daty wyborów trzeba ręcznie wpisać datę wyborów. Podpisy można zbierać po ogłoszeniu daty wyborów. Listę można już mieć w gotowości.

 

Nie ma jeszcze wytycznych co do nowego terminu i zasad wyborów. Jednak Koalicja Obywatelska zwiera szyki, ponieważ działacze boja się, że na zbieranie podpisów będą mieć zbyt mało czasu. – Kto wie, może i dadzą nam jeden dzień? – piszą w internecie. Opublikowana w lista poparcia nie zawiera dokładnej daty wyborów, ale jest miejsce na jej wpisanie. Co prawda nie można jeszcze zbierać podpisów, ale rzeczywiście listę można mieć „w gotowości”. Każdy chętny może taką listę ściągnąć z internetu. Dostępna jest np. TU.

Wątpliwości w sprawie listy wyraża Andrzej Dec, przewodniczący Rady Miasta Rzeszowa, który jak sam mówi „nie jest w tej sprawie ekspertem” i nie wie też „czy nazwa komitetu będzie dokładnie taka sama, a to może mieć znaczenie.

Dalsza kampania w wyborach na prezydenta RP zapowiada się niezwykle emocjonująco.
Polub i udostępnij