Na żywoOpinie

Co dalej z Donbasem? Rozmowa na żywo z Michałem Bruszewskim

Zapomniana przez świat wojna o Donbas trwa kolejny rok. Bilans walk jest dramatyczny – to kilkadziesiąt tysięcy zabitych i rannych oraz kilka mln wygnanych z domów. Wojna na Ukrainie, od której świat odwrócił wzrok, kryje w sobie wciąż nieznane, także w Polsce, mroczne karty.

Jedną z takich „historii „ukrywających się w cieniu” są zbrodnie czeczeńskich islamistów na wschodniej Ukrainie. Idąc do ataku krzyczeli: „Allahu Akbar” a wziętym do niewoli ukraińskim żołnierzom zadawali niewyobrażalne cierpienia. Nazwano ich „Dziką dywizją”.

O polskiej percepcji wojny w Donbasie opowie w rozmowie z Adamem Porębą znamienity ekspert, redaktor Michał Bruszewski – publicysta geopolityczny z wieloletnim doświadczeniem dziennikarskim. Autor reportaży o pomocy humanitarnej Kościoła katolickiego w Iraku i na wschodniej Ukrainie. Zajmując się w artykułach tematyką spraw międzynarodowych, bezpieczeństwa, konfliktów zbrojnych i ofiar wojny, współpracował z wieloma redakcjami wojskowymi, katolickimi i konserwatywnymi. Felietonista Tygodnika Solidarność (tysol.pl). Członek stowarzyszeń naukowych i społecznych oraz współpracownik organizacji pozarządowych. Inicjator cyklu ogólnopolskich wykładów „Zbrodnie tzw. Państwa Islamskiego”. Jako fotograf – pomysłodawca i współorganizator wernisażu zdjęć pt. „Mniejszości w obliczu zbrodni ISIS” w ramach Pola Dialogu papieskiego stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Prowadzi wykłady na tematy związane z geopolityką oraz współczesnymi mediami. Doradca w zakresie wizerunku i spraw medialnych. Twórca War Vlog.

Patron medialny: Portal Rzeszowski – Jesteśmy dla Ciebie

Polub i udostępnij