GospodarkaPodkarpacie

Ewa Leniart: Polski Rząd realnie pomaga przedsiębiorcom

15,3 mld zł w ramach tarczy instrumentów Tarczy Antykryzysowej przeznaczył dotychczas polski Rząd. Przy pomocy tych środków chcemy realnie pomóc polskim firmom w czasie kryzysu – tak na dzisiejszej konferencji mówiła Pani Wojewoda Ewa Leniart.

Pandemia koronawirusa, a w związku kryzys gospodarczy dotknęła niespodziewanie polskie społeczeństwo i firmy. W związku z tym polskie władze były zmuszone do natychmiastowej pomocy  polskim. W województwie podkarpackim pomoc w ramach tarczy antykryzysowej wyniosła w sumie 775 mln zł. Pomoc obejmuje także środki w ramach Polskiego Funduszu Społecznego.

– Polski Rząd przy wsparciu Parlamentu mógł podjąć realne działania zmierzające do pomocy polskim firmom. Kwota w naszym województwie wynosi w sumie 775 mln zł. Wykorzystywanie tych środków zależy przede wszystkim od naszej aktywności i determinacji przedsiębiorców – tak mówiła na konferencji Wojewoda Ewa Leniart.

Tarcza Antykryzysowa ma na celu uratowanie firm. Ma także doprowadzić do jak najmniej skali zwalniania pracowników. Wobec tego Polski Rząd zdecydował się na szybką pomoc.

– Na koniec maja skala pomocy uległa zmianie. Samą ideą pomocy jest tempo jej realizacji – tak dodała Pani Wojewoda.

Przypomnijmy co składa się szeroko rozumiana Tarczę Antykryzysową. Są to środki w ramach dofinansowania do wynagrodzeń, zwolnienia ze składek ZUS, świadczenia postojowe oraz umarzalne pożyczki dla mikroprzedsiębiorców.

Całość konferencji zobacz w poniższym filmie

 

Polub i udostępnij