PodkarpacieRegion Północny

Kolejne trafienie z udziałem Mambo

Kolejne wspólne działania  funkcjonariuszy podkarpackiej KAS i niżańskich policjantów doprowadziły do zatrzymania młodego mężczyzny. Podczas legitymowania 19-latka, funkcjonariusze ujawnili przy nim marihuanę i mefedron. Działania kontrolne wspierał Mambo-pies funkcjonariuszy KAS wyszkolony do wykrywania narkotyków.

Wczoraj funkcjonariusze podkarpackiej KAS  prowadzili wspólne działania kontrolne z niżańskimi policjantami. Po godz. 13 w Nisku, na parkingu jednego ze sklepów, zauważyli siedzącego w samochodzie młodego mężczyznę, który był podejrzewany o posiadanie narkotyków.

Podczas kontroli okazało się, że 19-latek w kieszeni spodni miał 25 woreczków z brązowymi kryształkami. Większy woreczek z marihuaną znajdował się  w samochodzie. Mężczyzna został zatrzymany. Funkcjonariusze przeszukali jego mieszkanie, w którym trzymał kolejny woreczek z suszem.

W sumie zabezpieczono blisko 27 gramów narkotyków. Wstępne badania potwierdziły, że ujawnione substancje to mefedron i marihuana.

To kolejny w ostatnich dniach przypadek wykrycia narkotyków, w którym nieoceniony okazał się nos psa Mambo, wspierającego funkcjonariuszy KAS w wykrywaniu narkotyków. Pies wykazał się już 30 kwietnia br., gdy funkcjonariusze KAS i Policji zatrzymali na stacji benzynowej w Nisku mężczyznę, podejrzewanego o posiadanie narkotyków.  Podczas przeszukania 27-letniego mężczyzny  w saszetce i w słoiczku po koncentracie pomidorowym, funkcjonariusze znaleźli osiem woreczków z suszem roślinnym oraz skręta.

Mężczyzna został zatrzymany. W miejscu jego zamieszkania funkcjonariusze zabezpieczyli dwa woreczki z suszem i jeden z białym proszkiem oraz młynek do rozdrabniania marihuany.  Wstępne badania potwierdziły, że zatrzymany posiadał substancje zakazane o łącznej wadze 14 gramów.

Polub i udostępnij