Podkarpacie

Lekarka z Jasła jednak zakażona!

Dziś przed południem podawaliśmy nieoficjalną informację, że w Jaśle w jednej z miejskich przychodni koronawirusem zakażona została lekarka. Teraz wiemy już,że informacja ta okazała się niestety potwierdzona!

Z informacji przekazanych przez dyrekcję Szpitala Specjalistycznego w Jaśle wynika, że lekarka u której potwierdzono obecność wirusa SARS-CoV-2 od czasu pobrania materiału do badań nie przebywała w pracy. Kiedy tylko pojawiły się u niej objawy złego samopoczucia pobrano od niej materiał do badania pod kątem obecności koronawirusa. Pracownicy poradni specjalistycznych przebywają na kwarantannie. Od części z nich został już pobrany materiał celem wykonania badań. Pozostałe czekają na pobranie. Otrzymane do tej pory wyniki badań pracowników przychodni są ujemne. Nie potwierdzono u nich obecności koronawirusa. Dyrekcja jasielskiej lecznicy zapewnia, że bezpieczni mogą czuć się także pracownicy i pacjenci szpitala. Wszystkie osoby, które mogły potencjalnie mieć kontakt z lekarką są odsunięci od pracy na oddziałach. 

Dezynfekcję pomieszczeń budynku przy ul. Szopena przeprowadzi specjalistyczna firma z Lublina. Według dyrekcji jasielskiego szpitala przychodnia powinna wznowić przyjmowanie pacjentów w najbliższy poniedziałek.

(jaslo4u.pl)

Polub i udostępnij