PodkarpacieZdrowie

Lot do domu. W Jasionce wylądował specjalny samolot z Włoch

We wtorek o godz. 16:30 na lotnisku w Jasionce wylądował specjalny samolot LOT-u, który przywiózł 94 Polaków z Mediolanu i Rzymu.

Specjalny rejs LOT-u zorganizowało Ministerstwo Spraw Zagranicznych w ramach programu „Lot do domu”, który był odpowiedzią rządu na potrzeby rodaków chcących wrócić do kraju w związku z epidemią koronawirusa. Bezpośrednio po przylocie do Jasionki, ewakuowani z Włoch zostali przewiezieni pięcioma autokarami pod eskortą policji i służb sanitarnych do Ośrodka „Rewita Solina”, gdzie zostaną poddani 14-dniowej kwarantannie.

Jak wcześniej informowały służby wojewody podkarpackiego, na pokład samolotu mogły wejść wyłącznie osoby, które nie wykazywały symptomów zakażenia koronawirusem. 

Pobyt naszych rodaków w żaden sposób nie narazi mieszkańców Podkarpacia na ewentualny kontakt z osobą tam przebywającą – zapewniała Małgorzata Waksmundzka-Szarek, rzecznik wojewody podkarpackiego.

 

Rządowy program Lot do domu.

Specjalne loty z Wielkiej Brytanii, Irlandii, Cypru, Malty, USA, Meksyku, Indii, Sri Lanki i z innych państw, były organizowane od połowy marca br., wg zapotrzebowania pasażerów. Transporty organizował PLL LOT. Ceny biletów wahały się od 400 do 2400 zł. Kto miał wcześniejszą rezerwację, mógł ja przebukować. Aby wziąć udział w akcji, trzeba było wejść na stronę www.lotdodomu.com i wypełnić formularz albo kupić bilet przez stronę lot.com.

Polub i udostępnij