PodkarpacieRegion Wschodni

Mambo miał nosa do przesyłki z psychotropami

Podczas kontroli przesyłek kurierskich prowadzonej przez funkcjonariuszy Podkarpackiego Urzędu Celno- Skarbowego w Przemyślu, uwagę zwróciła paczka nadana do Islandii. Jej nadawcą był mieszkaniec woj. podkarpackiego.

Podczas rewizji z pomocą psa Mambo, funkcjonariusze wykryli, że w przesyłce znajduje się bluza dresowa, do której przyklejone były dwa woreczki strunowe z bezbarwnymi kryształkami o wadze 10,5 g. W kapturze ukryte były kolejne białe kryształy zapakowane w foliowym woreczku o wadze ponad 17 g.

Wykryte substancje zostały przebadane w laboratorium celno- skarbowym w Przemyślu. Okazało się, że są to silnie uzależniające substancje psychotropowe, z których można wykonać około 80 działek dilerskich.

Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzi  Podkarpacki Urząd Celno-Skarbowy w Przemyślu.

– To kolejny w ostatnich dniach przypadek wykrycia narkotyków, w którym nieoceniony okazał się nos psa Mambo, wspierającego funkcjonariuszy podkarpackiej KAS w wykrywaniu narkotyków – mówi mł. aspirant Edyta Chabowska rzecznik prasowy Referat Obsługi Klienta i Komunikacji Zewnętrznej Izba Administracji Skarbowej w Rzeszowie (biuro w Przemyślu)

 

(ip)

Polub i udostępnij