Opinie

Marcin Jurzysta o ekipie Szymona Hołowni

Ekipa Szymona w województwie podkarpackim liczy ponad 170 osób! Są to wolontariusze nie tylko z Rzeszowa, ale ze wszystkich ważnych regionów Podkarpacia od północy województwa po południowe krańce – od Tarnobrzega po piękne Bieszczady. Są to  ludzie młodzi  –  tak młodzi bez względu na wiek, bo młodzi duchem, takim co się chce chcieć!

Jako, że jesteśmy od Hołowni nawet w obecnej sytuacji nie próżnujemy. Widzimy bowiem, że jak nigdy dotąd potrzebna jest wzajemna pomoc, stąd akcja POMOCY SĄSIEDZKIEJ – czyli wsparcie przy codziennych sprawunkach dla tych, którzy są w największej grupie ryzyka, dla naszych kochanych seniorów. Druga akcja, ma związek z naszymi zwierzętami. Chcemy podkreślać, że zwierzęta nie stanowią dla nikogo zagrożenia koronawirusem. Jest to nasza reakcja na docierające sygnały  o nagminnym porzucaniu zwierząt, przez właścicieli obawiających się o swoje zdrowie. Deklarujemy ponad to gotowość  i wsparcie dla tych, którzy z jakiś przyczyn nie będą w stanie w tym czasie poradzić sobie sami w opiece nad swym pupilem!

Biuro Ekipy Szymona mieści się w Millenium Hall przy ul Kopisto 1 w Rzeszowie, ale my swą działalność zaczęliśmy dużo wcześniej. Spotykając się, dyskutując  o polityce i odkrywając, że mamy podobne poglądy, niezgody na obecny stan.  Oficjalnie zaczęliśmy działać 17 lutego, kiedy Szymon Hołownia otworzył Biuro jako miejsce spotkań po prostu fajnych ludzi, których przepełnia energia i chęć zmiany, prawdziwej zmiany, dotyczącej stosunków międzyludzkich, ekologii, bezpieczeństwa, itp. Dlatego od samego początku wzięliśmy się do roboty! Z symbolicznym żółtym parasolem ruszyliśmy do naszych miast by zbierać podpisy poparcia pod kandydaturą Szymona (uzbieraliśmy ponad 4 tys.), a podczas Dnia Kobiet rozdawaliśmy nasionka, zamiast kwiatów, aby uwrażliwić na problemy naszej planety.  Jesteśmy otwarci na pomoc najsłabszym  i osobom starszym, to do nich dedykujemy akcję „Koperta Życia” (to informacyjna karta przedstawiająca historię przebytych chorób, zażywanych leków, czy posiadanych alergii, przyklejamy ją na lodówce). „To może uratować życie”! – powtarza jedna z naszych wolontariuszek, z zawodu lekarz medycyny rodzinnej

Mimo, że na czas epidemii nasze biuro jest zamknięte, to zawsze pozostajemy do Waszej dyspozycji pod numerami telefonów:

500685848
570468348
600454151

Możecie też śledzić nasze akcje  i dołączać do nich! Zapraszamy do kontaktu na: https://www.facebook.com/EkipaSzymonaPodkarpackie/

(mj)

Polub i udostępnij