GospodarkaPodkarpacie

PGE Energia Ciepła w Rzeszowie nie jest zagrożona

W obliczu zagrożenia chorobą wywołaną  koronawirusem oraz jako spółka odpowiedzialna za bezpieczeństwo energetyczne i cieplne mieszkańców Rzeszowa, PGE Energia Ciepła Oddział Elektrociepłownia w Rzeszowie wprowadziła odpowiednie procedury gwarantujące niezakłóconą produkcję ciepła i energii elektrycznej dla miasta.

Bezpieczeństwo pracowników elektrociepłowni to gwarancja pewnych i stabilnych dostaw energii elektrycznej i ciepła do gospodarstw domowych, szpitali, obiektów użyteczności publicznej, instytucji i firm.

PGE Energia Ciepła od początku monitorowała sytuację związaną z rozprzestrzenianiem się koronawirusa na świecie, dlatego z wyprzedzeniem podjęła decyzję o wprowadzeniu specjalnych środków i działań prewencyjnych chroniących klientów, pracowników oraz osoby pracujące na rzecz spółki, a także zapewniających ciągłość działań elektrociepłowni.

W rzeszowskiej  elektrociepłowni wprowadzona została praca zdalna dla tych pracowników, których charakter pracy na to pozwala. Powołany został Zespół Awaryjny, złożony z kadry dyrektorskiej i menadżerskiej, którego celem jest monitorowanie sytuacji oraz podejmowanie wszelkich decyzji, zapewniających bezpieczeństwo dostaw energii elektrycznej i ciepła, a także dbanie o zdrowie pracowników.

Na bieżąco monitorowana jest absencja chorobowa. Spółka zapewnia odpowiednie środki dezynfekujące. Pracownicy są informowani o wszystkich zaleceniach Głównego Inspektoratu Sanitarnego, w tym o profilaktyce oraz sposobie postępowania w razie wystąpienia objawów chorobowych. Został także opracowany i weryfikowany na bieżąco plan funkcjonowania kluczowych jednostek organizacyjnych przy ponadstandardowej absencji. Jako firma o charakterze strategicznym dla mieszkańców Rzeszowa elektrociepłownia jest w stałym kontakcie z lokalnymi służbami odpowiedzialnymi za monitorowanie sytuacji w kraju i w regionie. Pewne i stabilne dostawy prądu i ciepła do odbiorców nie są zagrożone.

„Naszym priorytetem jest zapewnienie gwarancji ciągłości produkcji oraz dostaw ciepła i energii dla mieszkańców i instytucji Rzeszowa. Wdrażamy szereg działań specjalnych o charakterze informacyjnym, edukacyjnym i profilaktycznym, dostosowując nasze działania do wysokich standardów wyznaczonych przez administrację państwową.” –  mówi Paweł Majewskidyrektor PGE Energia Ciepła Oddział Elektrociepłownia w Rzeszowie.

Polub i udostępnij