Podkarpacie

Policja poszukuje podejrzanego! Widziałeś go?

Policjanci z Komisariatu Policji w Sokołowie Małopolskim poszukują mężczyzny, którego portret pamięciowy można zobaczyć poniżej. Jest on podejrzewany o wyłudzenie od mieszkanki powiatu rzeszowskiego pieniędzy metodą „na wnuczka”. Osoby, które rozpoznają mężczyznę z portretu pamięciowego, prosimy o kontakt z funkcjonariuszami prowadzącymi w tej sprawie dochodzenie.

Policjanci z Komisariatu w Sokołowie Małopolskim prowadzą postępowanie przygotowawcze w sprawie oszustwa na wnuczka, do którego doszło na terenie gminy Sokołów Małopolski. W wyniku przestępstwa pokrzywdzona straciła znaczna kwote pieniędzy.

4 lutego 2020 roku do 79-letniej mieszkanki gminy Sokołów Małopolski zadzwoniła kobieta podająca się za jej córkę. Poinformowała ją o wypadku, w wyniku którego śmiertelnie potrąciła osobę. Aby sprawa nie trafiła do sądu, kobieta potrzebowała pieniędzy.

Z pokrzywdzoną rozmawiał również mężczyzna podający się za policjanta, który potwierdzał, że doszło do wypadku. Miał on również odebrać przygotowane pieniądze. Pokrzywdzona uwierzyła oszustom i przekazała im pieniądze celem wpłacenia kaucji. Jak ustalili policjanci, po odebraniu pieniędzy mężczyzna odjechał szaro-srebrnym volkswagenem passatem.

Mężczyznę, który przyjechał po odbiór pieniędzy widziała córka pokrzywdzonej. Na podstawie przekazanego przez nią opisu został sporządzony jego portret pamięciowy, który można zobaczyć powyżej.

Policjanci wyjaśniający okoliczności tego zdarzenia zwracają się z prośbą do osób, które rozpoznają mężczyznę na sporządzonym portrecie pamięciowym, o kontakt z funkcjonariuszami Komisariatu Policji w Sokołowie Małopolskim, ul. Sienkiewicza 43, 36-050 Sokołów Małopolski, tel. 17 858 3750 lub z dyżurnym jednostki policji pod numerem alarmowym 112.

Źródło: KMP Rzeszów

Polub i udostępnij