PodkarpacieRegion Centralny

Policjanci zatrzymali podejrzanego o kradzież elektronarzędzi i roweru

Policjanci z wydziału kryminalnego  zatrzymali 42-latka podejrzanego o włamanie.  Mężczyzna włamał się do garażu w Sołonce (gm. Lubenia), z którego skradł elektronarzędzia i rower. Wartość strat to ponad 3 tys. złotych. Policjanci odzyskali skradzione rzeczy, a mężczyzna usłyszał już zarzut.

W ubiegłym tygodniu policjanci zostali zawiadomieni o włamaniu do garażu w Sołonce. Jak ustalili, z garażu sprawca skradł rower i elektronarzędzia. Były to szlifierki, piła spalinowa i wiertarko-wkrętarki. Wartość strat pokrzywdzony oszacował na ponad 3 tys. złotych.

Sprawą zajęli się kryminalni i policjanci z komisariatu w Boguchwale. Na podstawie zebranych informacji ustalili, że podejrzewanym jest 42-letni mieszkaniec gminy Niebylec, nazajutrz 42-latek został zatrzymamy. Mężczyzna przyznał się do włamania oraz wskazał miejsce ukrycia skradzionych przedmiotów. Mimo, że sprzedał już jedno ze skradzionych narzędzi, funkcjonariusze odzyskali wszystkie rzeczy, które mężczyzna ukradł z garażu.

Na podstawie zebranego materiału policjanci z komisariatu w Boguchwale przedstawili mu zarzut kradzieży z włamaniem. Mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.
Źródło: Policja

Polub i udostępnij