33-letnia pani Małgorzata, z zawodu pielęgniarka utrzymująca ze swojej pensji całą trzyosobową rodzinę spadła z niedokończonych jeszcze schodów, zginęła na miejscu. Dom miał być początkiem nowego życia po tym, jak trzy lata temu rodzina straciła dach nad głową w pożarze. Matka Pani Małgorzaty oraz 14- letnia córka muszą teraz same wykończyć dom i spłacić kredyt. Niestety ich sytuacja finansowa jest trudna i same nie są w stanie tego unieść.

 

Potrzebne jest przede wszystkim ocieplenie, bo w domu jest coraz większa wilgoć i wykończenie schodów, tych, które stały się przyczyną tragedii. Pieniądze potrzebne są również na spłatę kredytu. Bez tego dom może przejąć bank.

 

Zrzutka ta organizowana jest przez osobę prywatną.

100 procent zebranej przez nas kwoty zostanie przekazane rodzinie. Mogą mieć Państwo pewność, że żadna złotówka nie zostanie tu zmarnowana.

– pisze Pani Iwona, która założyła zrzutkę.

 

Potrzeby są naprawdę duże. W tej zbiórce zbieramy na spłatę kredytu hipotecznego, jeśli uda się więcej, to nadwyżka zostanie przekazana na pokrycie pozostałych kosztów:

1) Kredyt hipoteczny 100 000 PLN

2) Kredyt na ogrzewanie centralne 30 000 PLN

3) Ocieplenie domu (robocizna + materiały) – sfinansowane przez lokalnych przedsiębiorców

Pani Maria miesięcznie musi wpłacać do banku 2000 zł, aby spłacić ratę kredytu hipotecznego oraz kredytu na ogrzewanie.

Pani Maria i Faustyna zostały bardzo ciężko doświadczone przez los, dlatego wierzę, że razem możemy pomóc i podarować im choć odrobinę spokoju i radości. Każda złotówka przekazana na zbiórkę ma znaczenie.

– dodaje Pani Iwona.

Do tej pory zebrano  ponad 67 tys. zł, jest to nieco ponad połowa potrzebnej kwoty.

Link do zbiórki znajduje się TUTAJ.

 

O sprawie Faustyny i jej babci TVP Rzeszów nakręciła film dokumentalny:

https://rzeszow.tvp.pl/47030641/dramatyczna-sytuacja-rodziny-ze-slonnego-w-gminie-dubiecko