PodkarpacieRegion Południowy

Prezydent z wizytą na Podkarpaciu

[Aktualizacja 17.05.]

Prezydent Andrzej Duda rozpoczął drugi dzień wizyty na Podkarpaciu od spotkania w nadleśnictwie Baligród, gdzie w mniej formalnej atmosferze odkrywał Polskę, wspierał branżę turystyczną, jak zauważył – to ważne dla przedsiębiorców!

Prezydent Andrzej Duda złożył dziś wizytę w podsanockim Bukowsku, gdzie spotkał się ze strażakami OSP w Bukowsku. Wziął udział w uroczystym przekazaniu promesy na zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych. W trakcie wizyty prezydentowi towarzyszył marszałek Władysław Ortyl oraz wojewoda Ewa Leniart.

Podczas dzisiejszej wizyty na Podkarpaciu Andrzej Duda spotkał się ze strażakami OSP w Bukowsku. Prezydent wziął udział w uroczystym przekazaniu promesy na zakup samochodów ratowniczo-gasniczych. Wcześniej Prezydent złożył hołd przed pomnikiem ku czci walczących o Niepodległość Polski. W tym miejscu stał pomnik Józefa Piłsudskiego. Nie przetrwał wojny. W roku Stulecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości została odsłonięta tablica upamiętniająca Marszałka.

 

Prezydent Andrzej Duda przyjechał na Podkarpacie już 15 maja z okazji Święta Straży Granicznej. Prezydent  złożył wówczas roboczą wizytę w Bieszczadzkim Oddziale Straży Granicznej.

 

 

W spotkaniu uczestniczył Komendant Główny Straży Granicznej gen. dyw. SG Tomasz Praga oraz gen. bryg. SG Robert Rogoz, Komendant Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.  Prezydent zapoznał się z warunkami służby na wschodniej granicy państwa oraz rozmawiał o obecnych działaniach podejmowanych w związku z pandemią koronawirusa.

W ostatnich miesiącach Straż Graniczna zrealizowała m.in. bezprecedensową operację związaną z zamknięciem granicy państwowej, w tym przywróceniem pełnej kontroli na granicy wewnętrznej Unii Europejskiej.

 

Źródło: Kancelaria Prezydenta RP
Fot. Jakub Szymczuk/KPRP

Polub i udostępnij