PodkarpacieRegion Wschodni

Przemyśl. Policjant po służbie ujął sprawcę kradzieży

Czujnością wykazał się policjant, który w czasie wolnym od służby, ujął sprawcę kradzieży artykułów przemysłowych w jednym ze sklepów w Przemyślu. Złodziejem okazał się 42-letni mieszkaniec powiatu lubaczowskiego, który wcześniej już kilka razy, w tym samym sklepie, kradł artykuły spożywcze i kosmetyki. Teraz grozi mu kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Do zdarzenia doszło w środę, w jednym ze sklepów w Przemyślu. Funkcjonariusz przemyskiej komendy, będący w czasie wolnym od służby, szedł na zakupy. Gdy przechodził w rejonie sklepów usłyszał trzask zamykanych drzwi i okrzyk: „złodziej, złodziej!”. Sprawiło to, że zwrócił uwagę na mężczyznę z plecakiem, który szybko odchodził od sklepu.

Funkcjonariusz przypuszczał, że może to być sprawca kradzieży. Mężczyzna zaczął uciekać. Po krótkim czasie policjant złapał uciekiniera, obezwładnił go, a następnie przekazał przybyłym na miejsce mundurowym przemyskiej komendy. Okazało się, że zatrzymany miał w plecaku artykuły przemysłowe, które ukradł ze sklepu.

Podczas dalszych czynności policjanci ustalili, że to nie pierwsza kradzież 42-latka w tym sklepie. Wcześniej jego łupem padły również kosmetyki i artykuły spożywcze za kwotę blisko 600 złotych. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

Polub i udostępnij