PodkarpacieRegion Północny

Radna Butryn: Prezydent Stalowej Woli to funkcjonariusz PiS! Nie wyrażam zgody na udostępnianie moich danych Poczcie Polskiej!

Prezydent Stalowej Woli, Lucjusz Nadbereżny, członek partii PiS, opublikował swoją deklarację (?!), że przekaże nasze dane osobowe Poczcie Polskiej!
NIE WYRAŻAM ZGODY NA UDOSTĘPNIANIE MOICH DANYCH POCZCIE POLSKIEJ PRZEZ SAMORZĄD (PREZYDENTA) STALOWEJ WOLI – pisze na swoim profilu na fb Renata Butryn, radna Stalowej Woli.

W sprawie deklaracji prezydenta stalowej Woli o przekazaniu rejestru wyborców Poczcie Polskiej, Radna zorganizowała konferencję prasową.

– W mojej ocenie – oświadczyła Renata Butryn – jest to łamanie prawa przez prezydenta Nadbereżnego, ponieważ nie ma żadnych aktów prawnych, które by na to pozwalały. Pakiety wyborcze będą zawierać nie tylko kartę wyborczą, ale też nasze dane osobowe. Dane wrażliwe zawierać będą nasz PESEL, nasze imiona, adres. Ktoś nieuczciwy może wziąć w naszym imieniu kredyt. Zanim to udowodnimy, że to nie my, mogą minąć lata.

Zdaniem radnej Butryn odbieranie pakietów wyborczych naraża na zarażenie koronawirusem. – Prezydent Nadbereżny nie myśli o obywatelach Stalowej Woli. Radna wyraziła również zdziwienie niekonsekwentny postępowaniem prezydenta Stalowej Woli, – jest bardzo niekonsekwentny, manipuluje prawem. Mamy do czynienia z funkcjonariuszem partyjnym, a nie prawdziwym gospodarzem.

Ten sam prezydent odmówił wraz z prezesem MZB wglądu do dokumentów w ramach kontroli radnych, dotyczącej zasad i prawidłowości w przyznaniu mieszkań budowanych przez spółkę w ramach programu „Z Perspektywą w Stalowej Woli”. I prezydent, i jego zaufany prezes powoływali się na RODO i mówili o sankcjach karnych, jakie im grożą.‼️
Ten sam prezydent odmówił Stowarzyszeniu Nasze Miasto podania kosztów koncertu zorganizowanego przez TVP na Błoniach Nadsańskich, zasłaniając się różnymi przepisami, które nie miały żadnego zastosowania. Nigdy też nie odpowiedział na pytania radnych opozycji dotyczących tej kwestii.
‼️A teraz daje dostęp do tysięcy danych osobowych mieszkańców miasta, nie gwarantując żadnego zabezpieczenia.
Wykonuje karnie, jak na funkcjonariusza partyjnego przystało, polecenia „góry”! #OniWyboryMyZdrowie

– napisała Renata Butryn na swoim profilu na facebook.

Kilka organizacji pozarządowych w tym WatchDog Polska kilka dni temu ogłosił wspólny apel, w którym wypunktowały jakie są –  ich zdaniem – możliwości zgłoszenia przez obywateli sprzeciwu w sprawie przekazywanie danych osobowych Poczcie Polskiej.

Całą instrukcję oraz dokumenty, które można pobrać, wypełnić i przesłać do dowolnego samorządu deklarującego przekazanie list wyborców, można znaleźć TU.

Polub i udostępnij