PodkarpacieRegion Południowy

Rozbito międzynarodową grupę przestępczą zajmującą się oszustwami paliwowymi /video z akcji/

Dzięki współpracy funkcjonariuszy KAS z Polsko- Słowackiego Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych w Barwinku z Administracją Finansową Słowacji rozbita została międzynarodowa grupa przestępcza zajmująca się oszustwami paliwowymi. Wstępne szkody z tytułu uszczupleń podatkowych oszacowano na 150 tys. euro.

Rozpracowana międzynarodowa grupa przestępcza  handlowała nielegalnie olejem mineralnym. Przestępczy proceder polegał na fikcyjnej wysyłce olejów smarowych i  rozcieńczalników z Polski do Bułgarii, które w rzeczywistości trafiały na Słowację jako paliwo.

Jak ustaliła Administracja Finansowa Słowacji, wstępne straty z tytułu uszczupleń podatkowych oszacowano na 150 tysięcy euro.

Do rozpracowania grupy doszło m.in. dzięki współpracy Kryminalnego Urzędu Administracji Finansowej Republiki Słowacji  z funkcjonariuszami KAS  z Polsko- Słowackiego Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych w Barwinku. To jedno z 5 tego typu centrów w Polsce.

-Do zadań centrum należy obsługa zapytań dotyczących m.in. pojazdów i dokumentów, przewozu towarów w ruchu drogowym czy wiarygodności prowadzonej działalności gospodarczej. W 2019 r. funkcjonariusze KAS pełniący służbę w Polsko Słowackim Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych w Barwinku  obsłużyli blisko 3,5 tysiąca wniosków wymieniając prawie 10 tys. informacji – mówi mł. asp. Edyta Chabowska, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie.

Polub i udostępnij