Podkarpacie

Wakacje w Bieszczadach? Nikłe szanse!

Wakacje w Bieszczadach? Wypad nad jezioro czy pobliskie kąpieliska? Są na to niestety nikłe szanse! Minister Zdrowia nie pozostawia złudzeń.

Minister zdrowia nie pozostawia złudzeń w kwestii wakacji. Epidemia może potrwać nawet rok. – „O wakacjach takich, jak mieliśmy do tej pory, możemy zapomnieć. Nie ma żadnych danych naukowych, które powiedziałyby, że epidemia wygaśnie z powodu lata. Mamy na świecie temperatury znacznie wyższe, a wirus jest nadal obecny. Nie podejrzewam, aby czerwiec i lipiec miał zlikwidować epidemię. Niestety, będziemy się z nią borykać przez rok lub dłużej” – powiedział w RMF FM Łukasz Szumowski.

Pierwsze decyzje na temat luzowania restrykcji zapadną w środę i czwartek, o czym poinformował z kolei na antenie Programu 3 Polskiego Radia rzecznik rządu Piotr Müller. Decyzje będą jednak zależne od danych na temat epidemii. W pierwszej kolejności powinny zostać zdjęte restrykcje dotyczące parków i lasów oraz limitu osób w sklepach. Do otwarcia zakładów fryzjerskich i kosmetycznych także ma dojść już wkrótce.

(biznes.info)

Polub i udostępnij