PodkarpacieRegion CentralnyRzeszów

Podejrzani o rozbój na taksówkarzu zatrzymani

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o rozbój na taksówkarzu. Początkiem marca, zamówili kurs z dworca PKP na ul. Kurpiowską. Zaatakowali kierowcę, pobili go i zażądali oddania pieniędzy. Gdy pokrzywdzony zaczął się wyrywać, uciekli, zabierając mu tablet, 100 złotych i kluczyki od samochodu. Okazało się, że podejrzani to bracia. Mężczyźni usłyszeli zarzut rozboju i decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani.

Do zdarzenia doszło 3 marca br. Przed godz. 23, policjanci zostali zawiadomieni o rozboju, do którego doszło na ul. Kurpiowskiej. Na miejscu okazało się, że pokrzywdzonym jest taksówkarz, którego zaatakowali pasażerowie, dwóch mężczyzn. Jak ustalili policjanci, napastnicy zamówili kurs z dworca PKP na ulicę Kurpiowską. Po dojechaniu na miejsce zaatakowali kierowcę. Jeden z nich przytrzymywał i dusił pokrzywdzonego, a drugi uderzał go po twarzy. Napastnicy zażądali od taksówkarza pieniędzy. Gdy pokrzywdzony zaczął się im wyrywać, uciekli z samochodu, kradnąc kluczyki, tablet i 100 złotych. Wezwani na miejsce ratownicy medyczni stwierdzili, że obrażenia taksówkarza wymagają przewiezienia go do szpitala.

Ustaleniem sprawców oraz wyjaśnieniem sprawy zajęli się policjanci z wydziału kryminalnego rzeszowskiej komendy i komisariatu na Nowym Mieście. Na podstawie zebranych informacji policjanci wytypowali podejrzewanych mężczyzn. Okazało się, że są to bracia w wieku 31 i 19 lat.

11 maja obaj zostali zatrzymani. Jak ustalili funkcjonariusze, skradziony tablet rozbili podczas ucieczki, a kluczyki od samochodu wyrzucili. Policjanci sprawdzili wskazane przez zatrzymanych miejsce i odnaleźli skradzione kluczyki.

Zebraniem materiału dowodowego zajęli się policjanci z komisariatu na Nowym Mieście. Przeprowadzone przez nich czynności procesowe, w tym eksperyment procesowy, potwierdziły ich ustalenia. Materiały policjanci przekazali do Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie.

Tydzień temu prowadzący śledztwo prokurator przesłuchał zatrzymanych i przedstawił im zarzut dokonanego wspólnie i w porozumieniu rozboju. Prokurator wystąpił również z wnioskiem do sądu o zastosowanie wobec podejrzanych aresztu tymczasowego. Sąd Rejonowy w Rzeszowie zdecydował, że najbliższe trzy miesiące podejrzani spędzą w areszcie.

Mężczyznom grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło: Podkarpacka Policja

Polub i udostępnij