Sport

Do Asseco Resovii Rzeszów dołączył nowy libero

Najlepiej przyjmujący siatkarz minionego sezonu PlusLigi, Michał Potera, w przyszłym sezonie będzie reprezentował barwy Asseco Resovii Rzeszów. 32-letni libero z rzeszowskim klubem związał się dwuletnim kontraktem. 

Tego zawodnika kibice PlusLigi już od ośmiu lat mogą oglądać na parkiecie naszych krajowych rozgrywek. W minionych sezonach reprezentował barwy AZS-u Politechniki Warszawa, Indykpolu AZS-u Olsztyn czy MKS-u Będzin. W tym ostatnim spędził aż cztery lata.

Nowy libero urodził się w Rybniku i w tym mieście rozpoczął swoją przygodę z siatkówką w RMKS-ie Rybnik, a później w TS Volley Rybnik. Następnie występował w barwach MKS-u Będzin, z którego to trafił do PlusLigi, do AZS-u Politechniki Warszawskiej. Michał Potera ma za sobą także występy w kadrze B reprezentacji Polski, z którą zagrał w 2009 roku na Uniwersjadzie w Belgradzie.

W sezonie 2019/2020 zajął pierwsze miejsce w rankingu na najlepszego przyjmującego PlusLigi, z dokładnością przyjęć na poziomie 61,54 %. Tym samym obronił pozycję sprzed roku, gdy także był najlepiej przyjmującym siatkarzem ligi.

Polub i udostępnij