Sport

Kolejne odejścia z Resovii ?

Zaledwie tydzień temu z Asseco Resovią Rzeszów rozstało się siedmiu zawodników min. Nicolas Hoag czy Kawika Shoji, a już słyszy się o kolejnych odejściach. Na liście transferowej beniaminka PlusLigi – Stali Nysa –  jest bowiem dwóch graczy podkarpackiego klubu – Marcin Komenda oraz Zbigniew Bartman. 

Kontrakt Zbigniewa Bartmana już się skończył, zaś Marcina Komendy będzie obowiązywał jeszcze rok. Obecny rozgrywający jest bliski odejścia z klubu z powodu przyjścia Fabiany Drzyzgi.

Rzeczywiście obaj dostali propozycje z Nysy. Rozmowy zwłaszcza w przypadku Zibiego są zaawansowane. W przypadku Marcina musimy jeszcze dogadać się z Resovią. Albo rozwiążemy umowę, albo w grę będzie wchodziło wypożyczenie. Komenda ma też inne oferty, ale chce zostać w PlusLidze, bo w wakacje rodzi mu się dziecko – powiedział Malke w rozmowie z „Przeglądem Sportowym”.

W przypadku Komendy mowa jest o wypożyczeniu. Zawodnik dostał bowiem na początku tego tygodnia powołanie od Vitala Heynena na zgrupowanie w Spale, z którego to składu ma zostać wyłoniona drużyna na przyszłoroczne igrzyska olimpijskie. Gra w drużynie beniaminka mogłaby mu zagwarantować pełnowymiarową grę w składzie. Zaś Zbigniew Bartman nie wyklucza możliwości wyjazdu za granicę.

Polub i udostępnij