Sport

Marcin Komenda odchodzi z Aseeco Resovii Rzeszów

W przyszłym sezonie kibice Asseco Resovii Rzeszów nie będą już oglądać w barwach swojego klubu występów Marcina Komendy. 24-letni siatkarz po roku odchodzi z klubu. Według oficjalnego komunikatu umowa została rozwiązana za porozumieniem stron. 

O decyzji siatkarza na Twiterze poinformował menedżer zawodnika Jakub Malke. Rok temu przyszedł on do rzeszowskiego klubu razem z trenerem Piotrem Gruszką.

Nieoficjalnie jednak wiadomo, że Komenda chciał odejść z klubu od momentu przyjścia Fabiana Drzyzgi i Pawła Woickiego. O ile w przypadku tego pierwszego to już potwierdzony transfer, w przypadku zaś tego drugiego to na razie tylko spekulacje. Wszystko jednak na to wskazuje, że Woicki w przyszłym sezonie będzie tworzył duet na rozegraniu razem z Drzyzgą.

Komenda najprawdopodobniej w przyszłym sezonie będzie grał w barwach beniaminka PlusLigi Stali Nysa. Do tego klubu ma także trafić Zbigniew Bartman. – Rzeczywiście obaj dostali propozycje z Nysy. Rozmowy zwłaszcza w przypadku Zibiego są zaawansowane. W przypadku Marcina musimy jeszcze dogadać się z Resovią. Albo rozwiążemy umowę, albo w grę będzie wchodziło wypożyczenie. Komenda ma też inne oferty, ale chce zostać w PlusLidze, bo w wakacje rodzi mu się dziecko – mówił wówczas Malke.

 

Polub i udostępnij