Sport

Polacy nie dostaną medali na zakończenie Serie A

Władze włoskiej ligi siatkówki podjęły decyzję o anulowaniu wyników w sezonie 2019/20. Oznacza to także, że w następnym sezonie zobaczymy te same drużyny. 

Już wcześniej władze włoskiej federacji zadecydowały o zakończeniu rozgrywek w lidze kobiet. Teraz to samo ligę mężczyzn.

Decyzja jest oczywiście związana z szalejącą we Włoszech epidemią koronawirusa i kolejnymi dekretami premiera Conte, gdzie brakuje konkretnych dat dotyczących wznowienia rozgrywek. Wobec tego władze ligi nie mogąc dłużej czekać podjęły taką decyzję, aby nie trzymać dłużej w niepewności zawodników, kibiców i władz klubu, którzy ponoszą z tego powodu kolejne straty finansowe.

W momencie przerwania sezonu na czele ligi znajdowało się Cucine Lube Civitanova z Mateuszem Bieńkiem w składzie. Wyprzedzała tym samym Leo Shoes Modenę z Bartoszem Bednorzem oraz Sir Safety Conad Perugię z Wilfredo Leonem i Vitalem Heynenem jako trenerem. Zaś Vero Volley Monza, w barwach której występował Bartosz Kurek uplasowała się na 9 pozycji w tabeli.

Taką sama decyzję podjęły władzę Polskiej Ligi Siatkówki. Mistrzyniami Polski zostały Grupa Azoty Chemik Police, zaś w PlusLidze nie przyznano żadnych medali, gdzie do końca rundy zasadniczej zabrakło dwóch kolejek.

Polub i udostępnij